Oświadczenie dot. sytuacji epidemiologoicznej i zawodów

Niepołomice, 8.10.2020 r. 

Szanowni Państwo, 

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi sytuacji epidemiologicznej w kraju, organizator pragnie poinformować, że na dzień dzisiejszy planowane zawody: Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym w terminie 24-25.10.2020 r. odbędą się zgodnie z planem. 

Obserwujemy cały czas rozwój sytuacji epidemii SARS-CoV-2. Zawody odbędą się w zaostrzonym reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniami MEN, GIS i MZ oraz Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Dziennik Ustaw rok 2020 poz. 1356. Organizator zabezpieczy każdemu zawodnikowi i osobom przebywającym na hali (sędziom, coachom, obsłudze technicznej etc.) wygodne maski wielokrotnego użytku wykonane z 4-warstwowej tkaniny filtracyjnej. Zapewnione zostaną środki dezynfekcyjne i ochronne. 

Adekwatnie do sytuacji pandemii na 3 dni przed zawodami zostanie przesłany regulamin dotyczący osób startujących i publiczności. Harmonogram startów zostanie udostępniony odpowiednio wcześniej przed zawodami. Planujemy tak rozpisać grupy startowe, aby optymalnie chroniły uczestników turnieju. 

Zawody zostaną odwołane tylko w przypadku odgórnej decyzji Prezesa Rady Ministrów. W innym przypadku organizator nie planuje odwoływać zawodów, ale zastrzega sobie możliwość wprowadzenia dodatkowych obostrzeń wynikających z reżimu sanitarnego jaki będzie obowiązywał w dniu zawodów. 

Poniżej przesyłamy Państwu link dotyczący obostrzeń w strefie żółtej, jaką będzie Polska od 10 października 2020 roku: 

https://www.gov.pl/web/sport/nowe-zasady-w-obszarze-sportu-w-powiatach-z-najwiekszy m-przyrostem-zakazen-covid-19. 

Z poważaniem 

Paweł Janusz 

Prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego

Oryginał oświadczenia

do pobrania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *